טיפול בעצירות כרונית

עצירות כרונית: איך אפשר לצאת מזה? טיפול בעצירות כרונית: עצירות כרונית: איך אפשר לצאת מזה?

הרבה אנשים סובלים מעצירות על בסיס זמני למשל עקב שינוי בתזונה, על רקע מחלה, נטילת תרופה, נסיעה לחו"ל או כתופעת לוואי של מתח נפשי מתמשך. לעומתם יש אנשים שחיים עם עצירות ועם משלשלים על בסיס כרוני יומיומי. מהם הסיבוכים של עצירות כרונית ומה עושים?

למה מיץ סלרי מקל על עצירות קשה? טיפול בעצירות כרונית: למה מיץ סלרי מקל על עצירות קשה?

 יועצת תזונה המליצה לי לשתות מיץ סלרי  או לעשות שייקים על בסיס סלרי כדי לטפל בעצירות חמורה ואמרה לי שהם יכולים להחליף את המשלשלים שקיבלתי עם מרשם רופא. אני מעדיפה פתרון טבעי לעצירות על פני תרופות אבל כיון שהעצירות קשה מאד - רציתי לשאול האם מיץ סלרי באמת יכול לפתור בעיה של עצירות קשה? 

שזיפים מיובשים ומיץ שזיפים - כמה מתי ואיך לאכול אותם כדי להיפטר מעצירות קשה? טיפול בעצירות כרונית: שזיפים מיובשים ומיץ שזיפים - כמה מתי ואיך לאכול אותם כדי להיפטר מעצירות קשה?

האם שזיפים מיובשים ומיץ שזיפים באמת אפקטיבי לעצירות? כיצד עובד המנגנון והאם מיץ שזיפים מיובשים יכול להחליף משלשלים מסוכנים נגד עצירות? 

מה חשוב לדעת על שמן מינרלי (שמן פראפין) כטיפול לעצירות כרונית? טיפול בעצירות כרונית: מה חשוב לדעת על שמן מינרלי (שמן פראפין) כטיפול לעצירות כרונית?

שמן פרפין נגד עצירות הוא טיפול שנוי במחלוקת. עצירות כרונית היא מצב לא נוח, מצב מעיק, מצב כואב עם אפשרות לסיבוכים -מצב שאתם רוצים להיפטר ממנו כמה שיותר מהר והרבה משלשלים ניתנים לסובלים מעצירות כרונית  כאשר אחת האפשרויות היא שמן מינרלי או שמן פרפין. אבל האם שמן מינרלי נגד עצירות בטוח לשימוש או שכדאי לוותר עליו? ואם לוקחים - תוך כמה זמן משפיע שמן פרפין על היציאה?

האם מחסור בויטמין C הוא החשוד המרכזי בעצירות שלכם? טיפול בעצירות כרונית: האם מחסור בויטמין C הוא החשוד המרכזי בעצירות שלכם?

האם ויטמין C פותר באמת בעיות של עצירות קשה?- אני בן 46 וסובל כבר הרבה שנים מנטיה לעצירות קשה שגורמת לי לעייפות ולכאבי ראש. האם  ויטמין סי יכול לעזור לי באמת להשתחרר מהעצירות? (שמעתי שויטמין סי הוא משלשל טבעי). אם כן, איזה סוג של ויטמין סי כדאי לי לקחת? ומהו המינון המומלץ?

משלשלים טיפול בעצירות כרונית: כל סוגי המשלשלים שאתם צריכים להכיר כדי להיפטר מעצירות

משלשלים: כשאתה סובל מעצירות קשה, אפילו זמנית, אתה מוכן לעשות כמעט הכל כדי להיפטר מהתקיעות ומהכובד באיזור הבטן. הרבה מאד אנשים פונים מייד לתרופות משלשלות בלי להבין מה הם עושים לעצמם. נכון אמנם שלא כל התרופות המשלשלות ממכרות, מייצרות תופעות לוואי או מסוכנות לבריאות, בטח לא בטווח הקצר- אבל כדאי שתדעו כי יש סוגים רבים של משלשלים וכל אחד פועל בדרך אחרת. לפני שאתם שותים את הכדור המשלשל גם אם הוא ניתן על ידי מרשם רופא- קראו מאמר חשוב זה.

תזונה נגד עצירות: מה לאכול כשיש עצירות וממה להימנע? טיפול בעצירות כרונית: תזונה נגד עצירות: מה לאכול כשיש עצירות וממה להימנע?

לפניכם מאמר נרחב על תזונה נגד עצירות. אלו מזונות מונעים עצירות ומה לאכול כשיש כבר יש עצירות בפועל?  מהי התזונה האולטימטיבית נגד עצירות?

עלי סנה לעצירות טיפול בעצירות כרונית: תה סנה (משלשל) לעצירות: למי אסור להשתמש בו ומהן תופעות הלוואי?

אני מרגיש "תקוע" עם עצירות כבר 5 ימים ולא יודע כבר מה לעשות. אמרו לי שתה  עלי סנה יכול לשחרר את הפקק מהר- אבל אני חושש מתופעות לוואי ומהתמכרות. מצד שני אני כבר לא יכול יותר ללחוץ. מה עושים? האם תה סנה מסוכן לבריאות? למי אסור להשתמש בו ומהן תופעות הלוואי?

כל מה שחייבים לדעת על עצירות בגיל מבוגר טיפול בעצירות כרונית: כל מה שחייבים לדעת על עצירות בגיל מבוגר

כששאלנו נטורופתים עד כמה עצירות היא תלונה שכיחה בקליניקה שלהם –וביקשנו מהם לתאר את התופעה כפי שהם חוו אותה מכלי ראשון – תמיד עלה משפט אחד אצל כולם: עצירות בגיל המבוגר  הופכת למצב שכיח יותר ויותר יחסית לאנשים צעירים. ככל שאנו מתבגרים, הגוף שלנו עובר שינויים כמו למשל ירידה בייצור קולגן ויצירת קמטים, ירידה קוגניטיבית, ירידה בזיכרון ובריכוז, ירידה בייצור ההורמונים, וירידה ביעילות של מערכת העיכול לרבות עצירות. למה דווקא מבוגרים מעל גיל 50 נוטים לסבול מעצירות   ומה עושים עם עצירות בגיל המבוגר?

אלו מאכלים גורמים לעצירות במערכת העיכול? טיפול בעצירות כרונית: אלו מאכלים גורמים לעצירות במערכת העיכול?

מהם המאכלים שגורמים לעצירות? מאלו מזונות עליכם להימנע אם יש לכם עצירות?

עצירות בעקבות נטילת תוסף סידן: מה עושים? טיפול בעצירות כרונית: עצירות בעקבות נטילת תוסף סידן: מה עושים?

אני בת 55 והתחלתי לסבול מעצירות קשה לאחר שהרופא הורה לי ליטול תוספי סידן כדי למנוע אוסטיאופורוזיס (בעיה שמתחילה להתפתח אצלי). בכל חיי לא סבלתי מעולם מעצירות וזה נושא חדש לי. אמרו לי שזה בגלל גיל המעבר אבל אני חושדת שאולי לתוסף הסידן שאני לוקחת  יש קשה לקושי שלי להתפנות בקלות. האם יש קשר בין נטילת תוסף סידן להתפתחות עצירות? אם כן-  איך אני יכולה לקבל סידן בלי שזה יפגע לי במערכת העיכול?

האם סלק או מיץ סלק באמת  עוזרים לעצירות? טיפול בעצירות כרונית: האם סלק או מיץ סלק באמת  עוזרים לעצירות?

קראתי שסלק או מיץ סלק הם סוג של משלשל טבעי ו מעולה לניקוי רעלים ובמיוחד במקרים של עצירות קשה. במקום אחר נאמר לי שסלק דווקא יכול להיות אחד מהסיבות לעצירות. אני מבולבלת מן המידע הסותר ומבקשת לדעת: האם סלק או מיץ סלק באמת  עוזרים לעצירות או מרעים עצירות קיימת?

למה כדאי לאכול זרעי פשתן במקרים של עצירות ומעי רגיז? טיפול בעצירות כרונית: למה כדאי לאכול זרעי פשתן במקרים של עצירות ומעי רגיז?

זרעי פשתן הזעירים מסוגלים לטפל בסימפטומים של מצבים בריאותיים רבים לרבות  עצירות ומעי רגיז. מאמר זה מביא בפניכם ידע על סגולות זרעי פשתן, כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת  מתי וכיצד להוסיף אותם לתזונה כדי להקל על סימפטומים של עצירות או תסמונת המעי הרגיז (IBS). מהם זרעי פשתן וכיצד הם משפיעים על המעיים שלנו?

אלו תוספי תזונה עוזרים להקל על עצירות? טיפול בעצירות כרונית: אלו תוספי תזונה עוזרים להקל על עצירות?

אני סובל מעצירות קשה מאד כבר מספר ימים.  זה יחסית חדש לי ומאד לא נעים. העצירות מלווה בעייפות, עצבנות, תחושה של כבדות וכאבי ראש. הבנתי שמשלשלים במרשם וללא מרשם עלולים להזיק לי לטווח הארוך ולגרום להתמכרות. האם יש תוספי תזונה או ויטמינים מומלצים לעצירות? האם יש תוספים שעלולים לייצר עצירות? מה כדאי לקחת נגד עצירות?

האם דבש טוב לעצירות? טיפול בעצירות כרונית: האם דבש טוב לעצירות?

האם זה נכון שדבש טוב לעצירות? אני מחפש  כל הזמן טיפים נגד עצירות ו/או טיפול טבעי בעצירות . האם יש משלשל טבעי  שלא גורם להתמכרות. במקום אחד נאמר שסוכרים ודבש גורמים לעצירות ובמקום אחר כתוב שדבש הוא משלשל טבעי. מי צודק?

אלו שמנים אתריים אפקטיביים עבור עצירות? טיפול בעצירות כרונית: אלו שמנים אתריים אפקטיביים עבור עצירות?

לאחרונה נתקפתי בעצירות קשה שאני לא מצליחה להשתחרר ממנה. משלשלים כמו תה טיבטי לא באים בחשבון בגלל שהבנתי כי עלי סנה עלולים לגרום להתמכרות ולתלות. מצד שני, אני חוששת שהמצב בגרוני יימשך ודואגת מסיבוכים של עצירות ממושכת. האם יש שמנים אתריים שיכולים לשחרר עצירות קשה? איך משתמשים בהם?

מהם צמחי המרפא הכי אפקטיביים נגד עצירות? טיפול בעצירות כרונית: מהם צמחי המרפא הכי אפקטיביים נגד עצירות?

אלו צמחי מרפא נגד עצירות מוכיחים את עצמם כיעילים לשחרור מהיר מעצירות? האם יש גם צמחי מרפא  שמותאמים במקרה של עצירות אצל ילדים?

איך עצירות עלולה לסבך אתכם? מהם כל הסיבוכים של עצירות ממושכת? טיפול בעצירות כרונית: איך עצירות עלולה לסבך אתכם? מהם כל הסיבוכים של עצירות ממושכת?

סיבוכים של עצירות: עצירות לאורך זמן עלולה לגבות מחירים בריאותיים ולהסתבך. הקושי לפנות צואה תקועה, המאמץ בעת הפינוי, הוא לא רק עניין של אי נוחות וכובד באיזור הבטן אלא גם עניין שעלול להסתבך ולהוליד שורה של תופעות נלוות- חלקן אפילו חמורות מבחינה בריאותית. בקיצור: עצירות זה מסוכן במיוחד כשהיא מתמשכת. מהם כל הסיבוכים הרפואיים שיכולים להיות תוצאה של עצירות כרונית?

איך לשחרר עצירות במהירות ללא משלשלים? טיפול בעצירות כרונית: איך לשחרר עצירות במהירות ללא משלשלים?

אני כבר שבוע סובל מעצירות קשה ולא יכול לתפקד. זה מלווה בגזים ובתחושה של עומס, כובד בבטן, כאבי בטן וכאבי ראש. שאלתי היא: איך לשחרר עצירות במהירות ובאופן מיידי?

האם בננות גורמות לעצירות או מרפאות עצירות? טיפול בעצירות כרונית: האם בננות גורמות לעצירות או מרפאות עצירות?

האם הבננות גורמות לעצירות או דווקא מרפאות עצירות? כשמדברים על עצירות ופירות- האסוציאציה הראשונה שעולה במח היא בננה. כ50% מהאנשים שנשאלים אם בננות גורמות עצירות יגידו שהתשובה חיובית. יותר מכך הם אפילו סבורים שבננה גורמת לעצירות ולכן מומלצת לטיפול בשלשול. אבל יש גם שיגידו לכם שההיפך הוא הנכון ובננה היא דווקא מזון שמרפא עצירות קשה. מי צודק?

מה הקשר בין עצירות עייפות חולשה וחוסר אנרגיה, ומה עושים בנידון? טיפול בעצירות כרונית: מה הקשר בין עצירות עייפות חולשה וחוסר אנרגיה, ומה עושים בנידון?

אני עייף כל הזמן. סובל מעצירות ועייפות קיצונית. יש לי רמת אנרגיה נמוכה כתוצאה מכך, למרות שאני בסך הכל אדם בריא. האם העייפות הכרונית והחולשה שאני מרגיש כל הזמן קשורים לעצירות?

איך שוברים את הקשר בין עצירות ודלקת בדרכי השתן? טיפול בעצירות כרונית: איך שוברים את הקשר בין עצירות ודלקת בדרכי השתן?

עצירות ודלקת בדרכי השתן: אני סובלת מדלקת בדרכי השתן ובאותו זמן גם סובלת מעצירות קשה. האם יש קשר בין זיהום בדרכי השתן ובין עצירות כרונית והאם נגזר עלי לחיות עם אנטיביוטיקה ומשלשלים? איך אני מטפלת בבעית הזיהום בדרכי השתן שנגרם מעצירות?

מהי עצירות חסימתית (אובסטיפציה ) טיפול בעצירות כרונית: מהי עצירות חסימתית (אובסטיפציה )

מהי עצירות חסימתית (אובסטיפציה)? מהם הגורמים לה ומהם הסימפטומים הבולטים שלה?

מה הקשר בין עצירות לכאבי גב תחתון? טיפול בעצירות כרונית: מה הקשר בין עצירות לכאבי גב תחתון?

עכשיו זה רשמי: כאבי גב תחתון יכולים להיות תוצאה של עצירות קשה. מה הקשר ומה עושים כדי לפתור את שתי הבעיות?

האם עצירות מונעת ממני לרזות? האם עצירות גורמת לעלייה במשקל? טיפול בעצירות כרונית: האם עצירות מונעת ממני לרזות? האם עצירות גורמת לעלייה במשקל?

האם השמנה היא אחד מהסיבוכים של עצירות? האם העצירות שאני סובלת ממנה יכולה למנוע ירידה במשקל והרזיה? האם יש קשר בין עצירות והשמנה?

שמן קיק לעצירות: למי זה מתאים ולמי אסור? טיפול בעצירות כרונית: שמן קיק לעצירות: למי זה מתאים ולמי אסור?

האם מותר להשתמש בשמן קיק לעצירות על בסיס קבוע? האם מותר לקחת שמן קיק כשיש עצירות בהריון?

למה ברזל גורם לעצירות? איך מונעים עצירות הנגרמת מברזל? טיפול בעצירות כרונית: למה ברזל גורם לעצירות? איך מונעים עצירות הנגרמת מברזל?

הרופא רשם לי תוספי ברזל כי יש לי נטיה להיות אנמית. נאמר לי שתוסף ברזל גורם לעצירות קשה ולסיבוכים של עצירות. איך למנוע עצירות כתוצאה מלקיחת תוסף ברזל? ומה עלי לעשות אם אני מוכרחה לקחת ברזל?

מהי ההגדרה לעצירות כרונית? טיפול בעצירות כרונית: מהי ההגדרה לעצירות כרונית?

מהי ההגדרה של עצירות כרונית? מתי עצירות מוגדרת כעצירות כרונית? ואיך מאבחנים אותה?

האם דיכאון גורם לעצירות? טיפול בעצירות כרונית: האם דיכאון גורם לעצירות?

אני סובל מנטיה לדיכאון ולאחרונה גם מעצירות קשה. האם זה נכון שדיכאון גורם לעצירות כרונית? האם יש קשר בין עצירות לדיכאון ואיך לטפל בשניהם באופן טבעי?

טיפול בעצירות כרונית: איזה מזון מונע עצירות?

איזה אוכל מונע עצירות? - אני סובל שנים מנטיה לעצירות שמשפיעה גם על מצב הרוח. האם יש אוכל שמונע עצירות? האם יש מזון שמבטיח לי זרימה חלקה ללא מאמץ של הצואה?

טיפול בעצירות כרונית: האם חומץ תפוחים עוזר לעצירות ואיך לקחת אותו בלי להזיק לעצמך?

האם חומץ תפוחים  מקל על עצירות? אני סובל מעצירות מזדמנת שמביאה איתה כאבי בטן וכאבי עצירות אחרים. האם חומץ תפוחים משחרר עצירות קשה? האם כדאי לקחת ואיך שותים את זה בלי להיגעל?