מה עושים עם עצירות לאחר אימודיום?

מה עושים עם עצירות לאחר אימודיום?

האם אימודיום יכול לגרום לעצירות קשה? בעקבות שלשול שלא נגמר, ריצות תכופות לשירותים ועוויתות בבטן, לקחתי אתמול 3 גלולות אימודיום כדי לעצור את המעיים אתמול ועכשיו התוצאה היא עצירות חמורה ששום דבר לא עוזר לה. מה עושים? האם לקחת משהו נגד עצירות?

עצירות לאחר אימודיום: מה עושים?

כנראה שלא לקחת את המינון האופטימלי של אימודיום ונטלת יותר מדי גלולות בחלון זמן קצר יחסית. במקום ללכוד את עצמך במטוטלת בין שלשול ועצירות , בין עוצרי שרירי מעי ובין משלשלים ממריצים- כדאי לך לנסות להגדיל את צריכת הנוזלים שלך.  אם כבר לקחת משהו נגד עצירות עדיף שזה לא יהיה משלשל ממשפחת  ממריצי המעי (ראה מאמר על סוגי משלשלים שונים באתר) אלא יותר בכיוון של מרככי צואה- גם כאן באופן זמני בלבד כדי לא לייצר תלות למעי במשלשלים חיצוניים.  

פעילות גופנית כתרופה לעצירות לאחר אימודיום

פעילות גופנית היא אחת התרופות הטבעיות יותר נגד עצירות באופן כללי. עצירות היא לעתים קרובות שכיחה הרבה יותר  בקרב אנשים עם אורח חיים בלתי פעיל, אנשים שיושבים הרבה או שוכבים במטה.  לאחר ימים של שכיבה במיטה עקב השלשושלים אפילו פעילות גופנית קלה כמו הליכה כמה רחובות יכולה להיות מאד מועילה. התנועה הפיזית מנענעת ומולידה את תנועת המעיים האיטית. במיוחד אחרי אכילה אל תשב או תשכב אלא בצע הליכה מתונה. אם זה בלתי אפשרי- מוטב שתבלה את זמנך בעמידה. זכור כי הגוף שלך עשוי להיות מיובש עדיין ועדיי תחת המתח  של תקופת השלשול הארוכה אז אל תתיש את הגוף יותר מדי והסתפק בפעילות מדורגת ומדודה.

מה עושים להבא כשיש שלשול? האם לקחת אימודיום ולהסתכן בעצירות?

זו שאלה טריקית. הכי כדאי זה להתרחק תרופות מיותרות. מטרת תרופות כמו אימודיום היא היא לעצור את פעולת המעיים או לפחות להפחית את התדירות של ההתפנות כאשר יש לך שלשולים. אבל לפעמים בעיית השלשול נפתרת ואתה עדיין השפעת התרופה ואז התוצאה היא-  עצירות. לפיכך תרופות נגד שלשולים לא מומלצות תמיד כי הן עלולות למלכד את האדם. אם כבר לוקחים – חייבים לדעת מתי להפסיק.  בהקשר זה כדאי לציין שיש להימנע גם ממשככי כאבים במהלך השלשולים כיון שגם אלו  עלולים  לגרום לעצירות קשה.

בלי קשר לאימודיום: כמה מילים על עצירות ושלשול לסירוגין

עצירות ושלשולים הם בעיה בי-פולרית כלומר  נמצאים בקצה הנגדי של הספקטרום  ומאפיינים בעיה של מעי רגיז. לאחר התקף שלשול, עצירות אולי נראית ממבט ראשון  כמו הקלה מהריצות  לשירותים, מהגזים ומכאבי הבטן אבל עצירות יכולה בסופו של דבר למלאת סבל  כמו השלשול ולעיתים קרובות היא קורית זמן קצר לאחר שהתגברת על השלשול, כאילו הגוף מנסה לתקן ולפצות כריאקציה על הקצה השנישבו הוא היה נתון.