האם דבש טוב לעצירות?

האם דבש טוב לעצירות?

האם זה נכון שדבש טוב לעצירות? אני מחפש  כל הזמן טיפים נגד עצירות ו/או טיפול טבעי בעצירות . האם יש משלשל טבעי  שלא גורם להתמכרות. במקום אחד נאמר שסוכרים ודבש גורמים לעצירות ובמקום אחר כתוב שדבש הוא משלשל טבעי. מי צודק?

כן. ההשפעות  המטרידות של עצירות פגעו בבני אדם במשך שנים ולאורך ההיסטוריה והתבטאו בתסמינים מגוונים כמו כאבי ראש, סינוסיטיס, עייפות עצבנות ודיכאון קל. קיימים גם סיבוכים של עצירות כרונית שיכולים אפילו להגיע במקרים נדירים למוות ועל כן אין להקל ראש בנושא.  אינספור תרופות, משלשלים, ומרקחות הומצאו על ידי האדם כדי להקל על עצירות. זה מתחיל בעלי  סנה, אלו ורה, תה שן הארי ושזיפים מיובשים אבל אחד מהטיפים נגד עצירות הוא תרופה טבעית  נוספת לטיפול בעצירות שנמצאת בכל בית: דבש ומיץ לימון.

באיזה דבש להשתמש לעצירות?

בדבש הטוב ביותר שהוא גולמי, לא מעובד, ולא מחומם  - דבש שעדיין שומר על כל המינרלים והאנזימים ובשאר החומרים המזינים שנחוצים למערכת העיכול כדי לפעול. דבש מופק מפרחים שונים ומסתבר שהדבש היעיל ביותר לבעיות במערכת העיכול כמו כאבי בטן גזים ועצירות הוא דבש מפרחי כוסברה. אם אתה לא משיג דבש מפרחי גד השדה, שקול לקנות דבש מקומי שהופק על ידי הדבורים מפרחי בר או תלתן.

טיפול טבעי בעצירות עם דבש: איך משתמשים בדבש לעצירות?

הדרך הנפוצה שהיא גם יעילה ביותר להשתמש בדבש כתרופה לעצירות היא להכין תערובת של דבש עם מים חמים עם לימון טרי סחוט, ולשתות אותו 30 דקות לפני האכילה. זה יכול לעזור להכין את מערכת העיכול לפני  הארוחה הכבדה שעומדת לבוא. מרקחת דבש כזו יכולה  להמריץ את המעיים ולעזור להם להתמודד טוב יותר עם הארוחה.

מתי לקחת דבש נגד עצירות?

כאמור חצי שעה לפני הארוחה הוא זמן מעולה להכשרת הקרקע של מערכת העיכול לקלוט ועכל טוב יותר את המזון אבל, כדאי בנוסף לשתות כוס מים חמים או תה צמחים מעורבב עם מיץ לימון טרי ודבש בכל בוקר על בטן ריקה כדי לטפל בעצירות קיימת או בנטיה לעצירות. המינון האופטימלי הוא כחצי לימון סחוט על כל  שלוש כפות של דבש.  

כמה זמן צריך לקחת דבש כדי לרפא עצירות?

המשך לקחת מרקחת זו של דבש עם לימון כתרופה טבעית לפחות שבוע שלם. זהו משלשל טבעי שנדרשת בו התמדה ורציפות. יש אף טוענים כי בכמויות קטנות לדבש לא תהיה שום השפעה על  מערכת העיכול וכי רק בכמויות גדולות יותר ולאורך זמן הדבש פועל כמשלשל.

כיצד דבש עוזר לעצירות?

מבחינת הרפואה ההודית, איורוודה, שם נעשה שימוש בדבש למטרות רפואיות רבות ובכללן למען הקלה על עצירות – הדבש עובד כמעלה את אש העיכול  (את האגני), ולמעשה מצית חום במערכת העיכול שנחוץ כדי לפרק את המזון ולפנות את הפסולת. בקהילת הרפואה המודרנית ההסבר הוא קצת שונה: בדבש יש באופן יחסי יותר פרוקטוז מאשר סוכרוז וכאשר פרוקטוז מגיע למעי הגס הוא מושך אליו נוזלים המרככים את הצואה ומקלים על פינויה. למעשה הוא פועל כמשלשל אוסמוטי טבעי בדומה לסורביטול המצוי בשזיפים. דבש הוא גם מלחלח וכמו משמן את הכצואה התקועה במעי ועוזר להחלקתה. כאשר אתם מעוניינים לשחרר עצירות במהירות - נסו לפני כל משלשל עם מרשם רופא אמשלשל טבע שנמצא כמעט תמיד בבית: דבש.