איזה מזון מונע עצירות?

איזה אוכל מונע עצירות? - אני סובל שנים מנטיה לעצירות שמשפיעה גם על מצב הרוח. האם יש אוכל שמונע עצירות? האם יש מזון שמבטיח לי זרימה חלקה ללא מאמץ של הצואה?

תשובת המערכת

איזה אוכל מונע עצירות?

לשאלתך יש שתי תשובות. הפשטנית והמורכבת יותר. ברמת הפשט- מזונות שמונעים עצירות הם מזונות לחלוחיים וגדושי נוזלים כמו מלפפון, אבטיח, מלון וכדומה, מזונות עם הרבה סיבים תזונתיים ומזונות עתירי מגנזיום. פירות ירקות ודגנים עשירים בסיבים תזונתיים שתורמים להצטברות נפח צואה במעי ולסילוקו המלאה. יחד עם המזונות עתירי הסיבים יש לשתות כמות מספקת של מים אחרת הסיבים יתקשו ויהפכו מוצקים מדי ומיובשים - סוג של בטון במעי ואז העצירות דווקא תחריף

מזונות מיימיים - מונעים עצירות

מזונות שמצב הצבירה שלהם עשיר בנוזלים הם בעיקר ירקות ופירות ולידתר דיוק מיצי ירקות. גם שתית כמו מספקת של מים ונוזלים מונעת עצירות קשה. בהקשר של מיצים - המיץ הטוב ביותר נגד עצירות הוא מיץ לימון על הבוקר כיון שהוא מפעילך את כיס המרה להפריש מרה ואז כבר פעולת מעיים תתרחש באופן טבעי. 

מזון שמונע עצירות- כל מה שעשיר במגנזיום

למינרל מגזניום יש נטייה להרחיב איברים בגוף. הוא מרחיב את הנפש ומונע חרדה, מרחיב את כלי הדם ומונע לחץ דם גבוה וכן מרחיב את שרירי המעי ומאפשר לצואה להחליק החוצה. מזונות עתירי מגנזיום מונעים עציות. מה עשיר במגנזיום?

  • שקדים
  • אגוזי מלך
  • אגוזי פקאן
  • ירקות עלים ירוקים
  • גרעיני דלעת וחמניה
  • אגוזי לוז
  • מזונות המועשרים במגנזיום

בגלל הירידה של המינרל מגנזיום באדמה המערבית גם הגידולים חסרים היום במגנזיום במדה מספקת. במקרה של חסר יש לקחת תוסף תזונה של מגנזיום. ראו על כך שאלה באתר עצירות.

איזה אוכל מונע עצירות? מזונות נוספים שמונעים עצירות הם

מיץ חמוציות טבעי

מיץ תפוחים ירוקים

שזיפים שחורים או מיץ שזיפים- בגלל הסורביטול

אוכמניות כחולות- בגלל הסורביטול

מזונות כבושים - בגלל הפרוביוטיקה הטבעית

מזונות כמו זנגביל פפאיה  ואננס בגלל אנזימי העיכול שהם מכילים

שוש קרח

שמן זית בגלל סיכך הצואה

תבלינים כמו פלפל חריף אדום, הל, שומר וזרעי כוסברה

מה מונע עצירות? התשובה המורכבת

כל אדם הוא ביואינדיבידואל עם ביולוגיה קצת אחרת. בדוק אצלך בשיטת הניסוי והטעיה מה מעודד עצירות ומה מונע עצירות. למשל יש אנשים שביצים גורמים להם לעצירות קשה אבל ייתכן שדווקא לביולוגיה שלך ביצה רכה תמנע עצירות ולכן התשובה הנכונה והמדויקת יותר תהיה שכל מקרה לגופו. דע את עצמך- היא התשובה הכי מדויקת בהקשר של השאלה איזה אוכל מונע עצירות